piątek, 05 luty 2016 15:38

Słoneczny konkurs - podsumowanie

Napisał

Ogłoszony w styczniu ubiegłego roku Słoneczny konkurs, który prowadziliśmy przy współpracy z Towarzystwem Obserwatorów Słońca im. Wacława Szymańskiego dobiegł końca!

W czterech etapach uczestnicy próbowali swoich sił w dziedzinie szkicu i fotografii powierzchni i zjawisk zachodzących na naszej Dziennej Gwieździe. W założeniu konkursu było również, by oprócz pracy nad własnym warsztatem obserwatorskim, doskonaleniem technik fotografii i szkicowania, próbować poznawać i rozumieć naturę obserwowanych zjawisk. Aby nieco ułatwić to zadanie, równolegle i cyklicznie publikowaliśmy w naszym biuletynie materiały na temat metod wyznaczania indeksów aktywności słonecznej, klasyfikacji plam, grup plam, a także obserwacji cieni, półcieni i pochodni fotosferycznych. Mamy nadzieję, że dla wszystkich były to mile spędzone chwile i dobra zabawa.

Koniec konkursu to czas na podsumowanie, wyróżnienie zwycięzców oraz rozdanie nagród, co też uczyniliśmy w pierwszym w tym roku numerze biuletynu Proxima, który można pobrać TUTAJ.


Zapraszamy również do obejrzenia galerii wszystkich prac zgłoszonych do konkursu: http://proxima.org.pl/index.php/portal/galeria/category/3-sloneczny-konkurs

 

ContactSheet 001

 

 

Czytany 1444 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 14 lipiec 2016 01:24

2 komentarzy

  • Link do komentarza Administrator piątek, 05 luty 2016 18:04 napisane przez Administrator

    Jeśli o mnie chodzi, to szalenie pod kątem wizualnym podobają mi się wszystkie prace Radka Dobrzyniewicza - lubię na nie patrzeć - są jak obrazy ; )

  • Link do komentarza Adam Derdzikowski wtorek, 09 luty 2016 12:34 napisane przez Adam Derdzikowski

    Jego technika jest bardzo ciekawa. Myślę, że Radek ją jeszcze rozwinie, bo ostatnia jego praca była chyba najbardziej dopracowana, ale miał słaby seeing. I wyszło jak wyszło. Chciałbym, żeby kiedyś zaprezentował coś podobnego, ale uzyskanego przy korzystnej pogodzie.

Skomentuj

kalkulatory

baner GCVS